Par New Hanza

New Hanza ir teritorija Rīgas centrā, kura teju kļūs par pilsētas jauno biznesa rajonu. Ērta satiksme, nozīmīgi pilsētas objekti gājiena attālumā un labi attīstīta infrastruktūra ir vien dažas no New Hanza rajona priekšrocībām.

Hew Hanza projekta pamatā ir ideja par atvērtu un dinamisku biznesa un dzīves rajonu ar Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeju un Hanzas Dārzu tā sirdī. Mākslinieciskais radošais gars strāvo cauri visām šī rajona attīstības stadijām, sākot ar arhitektu un būvniecības partneru izvēli līdz pat prasībām pret vissīkākajām detaļām.

vairāk

Bizness

New Hanza biroju ēkas

New Hanza nav tikai risinājums arvien pieaugošajam plašu A klases biroju telpu trūkumam Rīgas kūtri augošā nekustamā īpašuma tirgū. Teritorijā ir paredzēts radīt 270 000 m2 komerctelpu un 80 000 m2 dzīvojamo telpu, taču šis projekts savu līdzinieku vidū izceļas ar unikālu daudzveidību: papildu birojiem un dzīvokļiem kvartāls būs piepildīts ar kvalitatīviem sabiedriskiem objektiem, padarot to par vietu, kur saplūst un savijas dažādas radošās enerģijas plūsmas.

New Hanza pamatideju raksturo uzņēmīgs un ambiciozs gars, kas izpaužas tieksmē pēc pilnības, radot vidi nepārspētiem panākumiem biznesā, apkalpošanā un kultūrā.

vairāk

New Hanza ir teritorija Rīgas vēsturiskajam centram piegulošajā rajonā, kur šobrīd top galvaspilsētas jaunais biznesa rajons. Ērta satiksme, nozīmīgi pilsētas objekti gājiena attālumā un labi attīstīta infrastruktūra ir vien dažas no tām priekšrocībām, kas padara New Hanza par iekārojamu investīciju objektu.

24,5 ha

zemes

80 000 m2

dzīvojamās platības

270 000 m2

komerctelpu

20 minūšu

brauciena attālumā no lidostas

Māksla un izklaide

Hanzas Perons

Hanzas Perons ir kultūras ēka, vieta koncertiem, izstādēm, konferencēm un citiem notikumiem. New Hanza teritorijā tā ir vienīgā liecība par bijušās Rīgas preču stacijas mērogu un infrastruktūru. Industriāls piemineklis, kas ar cieņu pret vēsturisko mantojumu transformējas jaunā un kvalitatīvā sabiedriskajā telpā.

Kultūras un izklaides ēkas lielās zāles kopējā platība sasniegs 1 230 m2, kas ļaus to izmantot plaša mēroga pasākumiem, konferencēm, koncertiem, izstādēm un ne tikai. Pateicoties pārdomātam plānojumam un mūsdienu tehnoloģijām, lielo zāli būs iespējams nodalīt divās vai trīs zālēs, kuras būs nošķirtas ar akustiskām sienām, neļaujot skaņai ietekmēt blakus notiekošos pasākumus. Atsevišķo zāļu platības (460 m2, 300 m2 un 460 m2) būs piemērotas dažāda veida notikumiem. Savukārt aizskatuves zona ar ģērbtuvēm, dušām, noliktavu un virtuvi nodrošinās ērtu pasākumu apkalpošanu. Publiski pieejamo telpu kopējā platība sasniegs 2 800 m2, bet griestu augstums — 9,2 metrus.

vairāk

Apkaime

 
1 000 celtnieku

var uzņemt celtnieku pilsētiņa

 
15 400 m2

ielu un attīstīto teritoriju kopējā platība

 
5 000 m3

lietus notekūdeņu rezervuāra apjoms

 
6 volejbola laukumi

izveidoti 3000 m2 lielā pludmalē

 
15 500 m2

Hanzas Dārzs zaļās platības izklaidei

 
vairāk kā EUR 8 miljoni

ieguldīti ielu tīkla un komunikāciju infrastruktūrā

 
12 km

ūdens apgādes, notekūdeņu kanālu un elektrības tīklu kopējais garums

 
600 automašīnas

iespējams novietot autostāvvietā

 
200 transportlīdzekļus

dienā var apkalpot automazgātava

 
4 400 m2

konferenču, pasākumu un koncertu telpa Hanzas Peronā

2017. gadā ir pabeigta jaunā rajona infrastruktūras pirmās kārtas izbūve. Ielu un mūsdienīgu inženierkomunikāciju, t. sk. ūdensapgādes, kanalizācijas, siltumapgādes un elektroapgādes sistēmu, radīšanā ieguldīti vairāk kā 8 miljoni eiro. Izbūvēto ielu tīkla un attīstītās zemes platība aptver 15 400 m2, savukārt notekūdeņu, ūdens padeves un elektrības tīklu garums kopā sasniedz 12 km.

Jaunā rajona infrastruktūras pirmās kārtas izbūve ietver sevī arī jaudīgu sūkņu staciju lietus ūdens savākšanai un pakāpeniskai izvadīšanai pilsētas kanalizācijas sistēmā. Sūkņu stacijas komplekss nodrošinās, ka pat spēcīgākajās lietusgāzēs New Hanza teritorijā neveidosies lielas peļķes. Būtiskākā lietus ūdeņu savākšanas sistēmas daļa ir ūdens rezervuārs, kura apjoms ir 5 000 m3 jeb 5 miljoni litru. Latvijā šāda mēroga projekts īstenots pirmo reizi.